Çeşme Belediye Spor Kulübü Yaz Spor Okulları Açıldı

Çeşme Belediye Spor Kulübü Yaz Spor Okulları açıldı. Açılışa; Çeşme Kaymakamı Sayın Mehmet Maraşlı, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı Faik Çağlayık, Çeşme Belediyespor Kulübü yönetimi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli de eşlik etti.

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli: “Çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerinin sanat ve spordan geçtiğinin neredeyse gittiğim her yerde altını çiziyorum. Özellikle dün çok büyük bir mutluluk yaşadık. Çünkü uluslararası bir turnuva olan Çeşme Open Satranç Turnuvası’nda Çeşme’mizin kıymetli genci Alparslan Işık şampiyon oldu ve 22 ülkeden dereceli ve unvanlı sporculara karşı yarıştığı bu turnuvadan alnının akıyla başarıya ulaştı.”

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı: “Okullarımız kapandı, çocuklarımız şimdi belediyemizin Çeşme Belediyespor Kulübü’nün açmış olduğu spor kulüplerine başlayacaklar. Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur anlayışıyla artık öğrencilerimiz yazlarını dolu dolu ve obeziteden uzak ve ekran bağımlılığından kurtarmak amacıyla bu etkinliklerin çok faydalı olacağını düşünüyorum.”

  • Çocuklar 14 farklı branşta 8 hafta süresince eğitim alacaklar.
  • Eğitimler, maksimum 20 kişilik gruplar halinde gerçekleştirilecek.
  • Çocuklar; futbol, basketbol, voleybol, satranç, tenis, zumba, aerobik, pilates, jimnastik, yelken, kano, rüzgar sörfü, özel gereksinimi olan bireyler için genel spor eğitimi ve tekvando gibi dallarda eğitim alabilecekler.

Aynı zamanda çocukların yaz spor okullarında kazandıkları bilgi ve beceriler, kış etabında da devam ediyor. Bu sayede, çocuklar sporla iç içe bir yaşam sürdürerek, hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sağlıklı bireyler olarak yetişiyorlar.

Ayrıca Kontrol Edin

Ödemiş Belediye Spor Kız Voleybol Takımı Başarıdan Başarıya Koşuyor

Ödemiş Belediye Spor Kız Voleybol Takımı, başarılarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Genç yeteneklerin bir araya geldiği ekip, zirveye doğru hızla ilerliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir