Çekya Dışişleri Bakanı Rus Büyükelçiyi Çağırdı

Çekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavsky, Rusya’nın Ukrayna’da düzenlediği saldırılar sonrasında Rus büyükelçiyi bakanlığa çağırdığını duyurdu. Lipavsky, yaptığı açıklamada, “Rus Büyükelçisini çağırmaya karar verdim. Hastanelerde çocuklara saldıran katiller insanlığın yüz karalarıdır. Mesajı Moskova’da iletmesi için talimat verildi” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Ukrayna Saldırısında Ölenlerin Sayısı Arttı

Rusya’nın Ukrayna’da düzenlediği saldırılar sonucunda 38 kişi ölmüş, 190 kişi de yaralanmıştı. Hayatını kaybedenler arasında 4 çocuğun da bulunduğu belirtilmişti. ABD Başkanı Joe Biden, saldırılarla ilgili yaptığı açıklamada, “Rusya’nın onlarca Ukraynalı sivilin ölümüne ve Kiev’in en büyük çocuk hastanesinde hasara ve kayıplara neden olan füze saldırıları, Rusya’nın acımasızlığının korkunç bir hatırlatıcısıdır. Dünyanın bu önemli anda Ukrayna’nın yanında durmaya devam etmesi ve Rus saldırganlığını görmezden gelmememiz kritik önem taşımaktadır” şeklinde konuşmuştu.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir