Canik Belediyesi Tarımsal Destek Programları

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçedeki tarımsal üretime destek olmaya devam ediyor. Başkan Sandıkçı, çiftçilere yönelik gerçekleştirdikleri projelerle ilçedeki tarımsal potansiyeli artırmayı hedeflediklerini belirtti. Bu kapsamda çiftçilere 35 ton sertifikalı buğday tohumu ve 25,5 ton gübre desteği sağlandı.

Toprak Analizi Projesi ile Canik Belediyesi, ilçenin toprak yapısını koruyarak bilinçsiz gübrelemenin önüne geçiyor. Başkan Sandıkçı, “Sürdürülebilir tarım anlayışını benimseyerek çiftçilere destek oluyoruz. Toprak Analizi Projesi sayesinde toprak yapısını koruyor, çiftçilerimizin verimliliğini artırıyoruz.”

Canik Belediyesi, çiftçilere 35 bin kilogram sertifikalı buğday tohumu ve 25 bin 500 kilogram gübre desteği sağlayarak yeni ürünler üretmelerine teşvik ediyor. Başkan Sandıkçı, “Çiftçilerimizi ilçemizin toprak yapısına uygun ürünler yetiştirmeleri konusunda destekliyoruz. Tarıma yönelik projelerimizle çiftçilerimize olan desteğimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Ayrıca Kontrol Edin

ORC Araştırma Şirketi Tarafından Belirlenen En Beğenilen Milletvekilleri

ORC Araştırma Şirketi tarafından belirlenen en beğenilen milletvekilleri listesi ve detayları. Hangi milletvekilleri popüler, nedenleri ve analizleri burada!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir