Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: “Çocuklarımızın Gelişimine Katkı Sağlıyoruz”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, yaz tatili döneminde çocukların bilişsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti. Başkan Sandıkçı, çocuklara ve gençlere yönelik düzenlenen eğitici ve eğlenceli aktivitelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sanat, spor, bilim ve teknoloji gibi farklı alanlarda programlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Sandıkçı, yaz tatili sürecinde çocukların ve gençlerin verimli vakit geçirmelerine olanak sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi. Akıl ve zekâ oyunları eğitimlerinin bu süreçte önemli bir rol oynadığını belirten Başkan, çocukların problem çözme becerilerini ve mantık yürütme yeteneklerini geliştirdiklerini ifade etti.

Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü’nde faaliyet gösteren Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı’nda çocukları ve gençleri ağırladıklarını belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, uzman eğitmenler eşliğinde çeşitli oyunlar üzerine eğitimler verdiklerini aktardı. Bu sayede çocukların bilişsel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Sandıkçı, öğrencilerin ilgiyle katıldığı eğitimlerin onların yeteneklerini keşfetmelerine de yardımcı olduğunu belirtti.

  • Çocukların akıl ve zekâ oyunlarıyla gelişimlerine katkı sağlanıyor.
  • Problem çözme ve mantık yürütme becerileri eğitimlerle destekleniyor.
  • Akıl ve zekâ oyunlarıyla çocukların yaz tatillerini verimli hale getiriyoruz.

Başkan Sandıkçı, Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı’nda dünyaca bilinen tarihi 27 farklı oyun üzerine eğitimler verildiğini belirterek, çocukların bu oyunlara ilgi gösterdiğini ve bu sayede keyifli bir öğrenme süreci yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir