Belediye Ekipleri Şehirde Kablosuz İnternet Hizmetini Genişletiyor

Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun’un seçim döneminde vaat ettiği projeler arasında yer alan kablosuz internet hizmeti genişletme projesi için hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Sivas Belediyesi ekipleri, şehirdeki internet erişimini artırmak ve daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla kolları sıvadı.

Proje kapsamında, şu anda sadece Kent Meydanı’nda bulunan kablosuz internet hizmeti şehrin pek çok farklı noktasına yayılacak. Bu sayede, Sivas’ta yaşayan herkesin güvenli ve erişilebilir internet imkanından yararlanması hedefleniyor.

İlk etapta Sivas Millet Bahçesi, AKSU, Şehirler Arası Otobüs Terminali, Eski Numune Hastanesi yerine inşa edilen yeni Millet Bahçesi ve Etembey Parkı gibi merkezi noktalara ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunulacak. Bu bölgelere yerleştirilecek cihazlar için yer tespit çalışmaları hızla devam ediyor.

Belediye ekipleri, kısa süre içerisinde altyapı çalışmalarını tamamlayarak uygulamayı vatandaşların kullanımına sunmayı planlıyor. Yapılacak olan bu genişletme çalışmalarıyla birlikte, şehirdeki internet erişimi ve kullanımı daha da kolaylaşacak ve yaygınlaşacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir