Avrupa Kupası’nda Taraftarların Uber ile Seyahat Alışkanlıkları

Avrupa Şampiyonası, futbol tutkunlarının heyecanını doruk noktaya çıkarırken, milyonlarca taraftarın Almanya’ya akın etmesine neden oldu. Uber, turnuva sırasında taraftarların seyahat alışkanlıklarını detaylı bir şekilde inceledi ve ilginç veriler ortaya çıktı.

Erkenci Türkler ve Sıcakkanlı Macarlar: Taraftarlar Nasıl Seyahat Etti?

  • Erkenci Kuş Türkler: Türk taraftarlar, sabah saatlerinde en çok seyahat eden üçüncü grup oldu, 6 ile 10 arası tercih edilen bir zaman dilimiydi.
  • En Cana Yakın Taraftarlar: Son iki haftada yapılan değerlendirmelere göre en cana yakın taraftarlar Macarlar oldu. Macar taraftarlar 5 üzerinden 4,98 puan alarak bu alanda zirveye yerleşti. Onları Hırvatlar ve İtalyanlar takip etti. Türk taraftarlar ise 4,91 puanla beşinci sırada yer aldı.
  • Gece Kuşları: Verilere göre, gece yolculuklarının en yüksek oranı Portekizliler tarafından gerçekleştirildi ve Hırvatlar da bu alanda öne çıktı.
  • Uzakları Yakın Edenler: En uzun yolculuğu Gürcistanlı bir taraftar yaptı. Köln’den Hamburg’a 435 kilometrelik bir yolculukla Almanya’nın farklı şehirlerini bir araya getirdi.
  • Ulusal Çeşitlilik: Turnuva boyunca 118 farklı ülkeden Uber kullanıcıları Almanya’da seyahat ederken tercihlerini Uber’den yana kullandılar.
  • Sık Seyahat Edenler: Hollandalı bir taraftar, turnuva süresince 35 kez Uber ile seyahat ederken, Türk bir kullanıcı ise 21 yolculuk gerçekleştirdi.
  • Kayıp Eşyalar: Turnuva süresince unutulan eşyalar arasında forma ve atkılar ön plandaydı. Bunun yanı sıra e-scooter ve köpek tasması gibi ilginç eşyalar da bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Odeabank ve Hepsiburada İş Birliği Kampanyası

Odeabank ve Hepsiburada iş birliği kampanyası ile harika fırsatlar seni bekliyor! Alışveriş yap, puan kazan, avantajları kaçırma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir