Antalya’da Su Sıkıntısıyla Mücadele Devam Ediyor

Kış aylarında yağışın yetersiz olması nedeniyle kırsal bölgelerde yaşanan su kıtlığı, özellikle yaz aylarında daha da hissediliyor. Bu duruma çözüm bulmak amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü harekete geçti. Özellikle yaylalarda yaşanan içme suyu sıkıntısına çözüm bulabilmek için çalışmalarını sıklaştıran ASAT ekipleri, abonelerin içme suyunu bahçe sulamak için kullanmasını engellemek için denetimlerini artırdı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Antalyalılara 7 gün 24 saat kesintisiz içme suyu temin etmek için yoğun gayret gösteriyor. Yaylalarda yaşanan su sıkıntısını azaltmak için Abone İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, saha çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Yaylalardaki sayaç okumaları esnasında geçici insani tüketim amaçlı abonelikleri olan vatandaşların bahçe suladığını tespit eden ekipler, tutanak tutarak aboneliklerini iptal ediyor.

ASAT Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Sayaç ve Saha İşleri Şube Müdürü Emre Akdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kış aylarında yağışın yetersiz olmasıyla kuraklıkla mücadele ediyoruz. Su sıkıntısı yaşanan bölgelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda yaylalarda taramalar yapıyoruz ve sulama yapan abonelere müdahale ediyoruz. İçme suyu ile bahçe sulayan vatandaşların aboneliklerini iptal ediyoruz. Su sorununu azaltmak adına bu tür önlemleri almaya devam edeceğiz” dedi.

Antalya’da su kaynaklarının verimli kullanılabilmesi ve suyun israf edilmemesi için yapılan bu denetimlerle, içme suyunun etkin ve verimli bir şekilde kullanılması hedefleniyor. Bu sayede su sıkıntısının azaltılması ve daha sürdürülebilir bir su politikası oluşturulması amaçlanıyor.

  • Su israfının önlenmesi için yapılan bu çalışmalara destek olmak herkesin sorumluluğundadır.
  • Gelecek nesillere temiz ve yeterli su kaynaklarını aktarabilmek için suyun doğru ve bilinçli kullanımı büyük önem taşır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir