Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Süt Projesi 4 Yaşında

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in halka dokunan projeleri arasında önemli bir yere sahip olan Halk Süt Projesi, 4 yaşını kutluyor. Başkan Böcek’in öncülüğünde hayata geçirilen proje kapsamında bugüne kadar Antalya genelinde 26 bin 103 çocuğa tam 3 milyon 70 litre süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Sağlıklı Nesiller İçin Önemli Bir Adım

Çocukların sağlıklı ve güvenilir süt ile buluşmasını hedefleyen Halk Süt Projesi, 3 Temmuz 2020’de ilk süt dağıtımıyla başladı ve o günden bu yana Antalya’nın 19 ilçesinde 2-5 yaş arası çocuklara ücretsiz süt dağıtımı devam ediyor. Proje, ihtiyaç sahibi aileler ve çocukları için büyük bir destek olmanın yanı sıra sağlıklı nesillerin yetişmesine de önemli katkılar sağlıyor.

Toplamda 3 Milyon Litre Süt Dağıtıldı

Halk Süt Projesi kapsamında sağlıklı ve hijyenik koşullarda paketlenen sütler, belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına her ay 8 litre olarak ulaştırılıyor. Bugüne dek 26 bin 103 çocuğun faydalandığı projede toplamda 3 milyon 70 litre süt dağıtımı yapıldı. 2024 yılında ise 9 bin 498 çocuğa 381 bin 896 litre süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri hakkında detaylı bilgiler içeren içeriğimizden en güncel haberleri ve önemli detayları öğrenin. Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir