Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası Sahte Parfüm Operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, turistlerin kent merkezinde yoğun olarak alışveriş yaptıkları bölgelerde gerçekleştirdiği denetimlerde halk sağlığını tehdit eden 5 bin 807 şişe sahte parfüme el koyarak imha etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonuyla birlikte kente gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin sorunsuz bir tatil geçirebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta ekipleri, özellikle turistlerin yoğun olarak alışveriş yaptığı alanlarda denetimleri sıklaştırdı. Bu denetimlerde, halk sağlığını tehlikeye atan sahte parfüm satan kişilere yönelik operasyonlar düzenlendi ve binlerce sahte parfüm ele geçirildi. Zabıta ekipleri, 5 bin 807 şişe sahte parfüme el koydu.

Ele geçirilen sahte parfümler, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından sergilendikten sonra imha edilmek üzere geri dönüşüme gönderildi. Sahte parfümler, dozer yardımıyla ezilerek imha edildi. Zabıta yetkilileri, ünlü parfüm markalarının isimlerinin kullanılarak satışı yapılan sahte parfümlerin cilt hastalıklarına ve alerjik reaksiyonlara yol açabileceğini vurgulayarak, Antalya’nın sağlığı için denetimlerin sürekli olarak devam edeceğini belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri hakkında detaylı bilgiler içeren içeriğimizden en güncel haberleri ve önemli detayları öğrenin. Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir