Aliağa Gümrük Çalışanlarına Yönelik Rüşvet Operasyonu

İzmir’in Aliağa ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda gümrük çalışanları ve müşavirlerine yönelik rüşvet soruşturması kapsamında 77 şüpheli gözaltına alındı.

Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, “rüşvet” ve “görevi kötüye kullanma” suçlamalarıyla aralarında 16 kamu görevlisinin de bulunduğu 78 şüphelinin yakalanması için Ticaret Bakanlığı ekiplerinin de destek verdiği İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından operasyon düzenlendi.

Şüphelilerin adreslerinin yanı sıra Aliağa Gümrük Müdürlüğü binası ve çeşitli gümrük müşavirliği firmalarında da aramalar yapıldı. Yapılan aramalarda dijital materyallere el konuldu.

Operasyon sonucunda 77 şüpheli gözaltına alınırken, 1 şüphelinin yurt dışında olduğu belirlendi. Şüpheliler arasında gümrüklü alandaki konteynerlere öncelik tanınması, kırmızı ve sarı hattan gelen konteynerlerin incelenmeden geçirilmesi, muayene ve laboratuvar usulsüzlüğü yapılması gibi suçlamaların bulunduğu öğrenildi.

Operasyon kapsamında 61 kişinin ifadesine başvurulduğu, tüm şüphelilerin mal varlıklarına el konulduğu da açıklandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir