Akbank ve Standard Chartered Bank Sürdürülebilir Dış Ticaret Finansmanında İş Birliği Yaptı

Akbank, yeşil dış ticaret paketi ile belirlenen sürdürülebilirlik kriterlerini sağlayan müşterilerine özel avantajlar sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Akbank ve Standard Chartered Bank, yenilenebilir enerji üretim araçlarının ithalatı için sürdürülebilir dış ticaret finansmanı programı çerçevesinde iş birliği yaptılar. İki bankanın gerçekleştirdiği ilk finansman işlemi, rüzgar türbini üretimi alanında gerçekleşti. Bu işlem, globalde gerçekleştirilen ilk sürdürülebilir dış ticaret finansmanı olma özelliğini taşıyor.

Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, iş birliği hakkında şu açıklamalarda bulundu: “2030 hedeflerimiz doğrultusunda müşterilerimize özel sürdürülebilir finansman çözümlerimiz ve iş birliklerimizle sektörde öncü rol oynuyoruz. Bu program ile müşterilerimizin yenilenebilir enerji üretimine geçişlerine katkı sağlamayı ve ülkemizde yenilenebilir enerjinin kullanımını teşvik etmeyi hedefliyoruz.”

Standard Chartered Türkiye CEO’su Kaşif Atun da, iş birliği hakkında şu açıklamaları yaptı: “Yenilenebilir enerji kullanımını ve düşük karbonlu bir ekosisteme geçişi kolaylaştırarak sürdürülebilir bir geleceği teşvik etmek için müşterilerimizle birlikte çalışma taahhüdümüzü mükemmel bir şekilde destekleyen bu dönüm noktasında, Akbank ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz.”

  • Akbank ve Standard Chartered Bank, yenilenebilir enerji üretim araçlarının ithalatı için sürdürülebilir dış ticaret finansmanı programı çerçevesinde iş birliği yaptılar.
  • İki bankanın gerçekleştirdiği ilk finansman işlemi, rüzgar türbini üretimi alanında gerçekleşti.
  • Akbank ve Standard Chartered Bank, sürdürülebilirlik kriterlerini sağlayan müşterilere özel avantajlar sunuyor.

Ayrıca Kontrol Edin

Odeabank ve Hepsiburada İş Birliği Kampanyası

Odeabank ve Hepsiburada iş birliği kampanyası ile harika fırsatlar seni bekliyor! Alışveriş yap, puan kazan, avantajları kaçırma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir