AK Parti Milletvekili Adem Çalkın: Gazi Kars’ta Et ve Süt Kurumu İrtibat Bürosu Açılıyor

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, Gazi Kars’ta Et ve Süt Kurumu İrtibat Bürosu Açılması Kararını Duyurdu

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile yaptığı görüşmeler sonucunda Gazi Kars’ta Et ve Süt Kurumu’nun İrtibat Bürosu’nun açılmasına karar verildi. Çalkın, açıklamasında bu kararın yöre insanı ve yetiştiricilere pazar ve fiyat garantisi sağlayacağını belirtti.

Çalkın, “İrtibat bürosunun açılmasıyla birlikte gölgedeki besi işletmelerinin atıl kapasitelerinin üretime kazandırılması, kırmızı et üretiminin sürdürülebilirliğinin sağlanması, güçlü tedarik zinciri oluşturulması, verim ve kırsalda istihdamın artırılması hedeflenmektedir” dedi.

Milletvekili Adem Çalkın, Et ve Süt Kurumu İrtibat Bürosu’nun Kars’ın hayvancılığına ve yetiştiricilere büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Ayrıca, desteklerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya ve Et ve Süt Kurumu yetkililerine teşekkürlerini iletti.

  • Çalkın’ın inisiyatifiyle açılacak olan Et ve Süt Kurumu İrtibat Bürosu, sözleşmeli besicilik usulüyle üreticilere pazar ve fiyat garantisi sunacak.
  • Büronun açılmasıyla atıl kapasitelerin değerlendirilmesi, üretimin artırılması ve sektöre örnek bir model oluşturulması amaçlanmaktadır.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir