AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’dan Bursa Büyükşehir Belediyesine Sert Tepki

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki “Diyanet Mola” standının kaldırılma kararına sert tepki gösterdi. Gürkan, standın kaldırılma kararının Ocak 2024’te alınmış bir karar olmadığını belirtti ve müftülük yetkilileriyle konuyla ilgili herhangi bir temas kurulmadığını açıkladı.

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde 2019 yılında İl Müftülüğü tarafından seyahat eden vatandaşlar için danışma noktası olarak kurulan “Diyanet Mola” standının, Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BURULAŞ tarafından atıl vaziyette bulunduğu ve sair uygunsuzluklara mekan olduğu gibi mesnetsiz iddialarla kapatılamayacağını belirten Gürkan, halkın dini ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek, doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak amacını taşıyan “Diyanet Mola” standı ile ilgili kapatma kararına sert bir tepki gösterdi.

“Bozbey Başkan, ya kandırılıyorsun, ya da bu yalana sende ortaksın. Hangisi olduğunu sen söyle. Kamuoyu ile paylaşmış olduğunuz terminal bünyesinde bulunan ‘Diyanet Mola’ standını kaldırma gerekçelerinizin her biri izaha muhtaç.”

  • BURULAŞ Genel Müdürlüğü’nün Ocak 2024’te alınmış böyle bir kararının olmadığını
  • İl Müftülüğü ile BURULAŞ arasında imzalanan protokol süresinin Ocak 2025 olarak belirlenmesinin yanlışlığını
  • İlgili standın kaldırılması ve yeni yer belirlenmesi konusunda İl Müftülüğü yetkilileriyle iletişime geçilmemesini eleştiren Gürkan, “Halkımızın dini ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek, doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak amacını taşıyan ‘Diyanet Mola’ standını esnafımızın şikayet ettiğini söyleyerek sorumluluğu Terminal esnafına yüklemek haksızlık değil de nedir?” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir