Ahmet Taner Kışlalı Rekreasyon Alanı’nda Organik Ürün Pazarı Kuruldu!

Karşıyaka Belediyesi, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda yerel üreticileri desteklemek ve halkın sağlıklı gıdalara erişimini kolaylaştırmak amacıyla Ahmet Taner Kışlalı Rekreasyon Alanı’nda organik ürün pazarı açtı. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Yerel üreticiyi destekliyor, halkın sağlıklı gıdalara erişimini kolaylaştırıyoruz” dedi.

Bostanlı Zühtü Işıl Meydanı’nda düzenlenen Yerel Üretici Buluşması’ndan sonra, şimdi de Ahmet Taner Kışlalı Rekreasyon Alanı’nda organik ürünler tüketicilerle buluşuyor. Karşıyaka Belediyesi ve Gediz Ekoloji Topluluğu iş birliğiyle gerçekleştirilen bu proje ile hem yerel üreticiler destekleniyor hem de tüketicilerin sağlıklı ürünlere erişimi kolaylaşıyor.

Üretici ve Tüketici Memnuniyeti Ön Planda

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Ülkemizin tarımsal üretiminde yaşanan sorunlara dikkat çekerek, yerel üreticiyi desteklemenin ve tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşımını sağlamanın önemine vurgu yaptı. Bostanlı’da ve Ahmet Taner Kışlalı Rekreasyon Alanı’nda düzenlenen organik ürün pazarlarına gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten Ünsal, yeni pazarın da hizmete girmesiyle üretici ve tüketici memnuniyetinin artacağını ifade etti.

Ahmet Taner Kışlalı Rekreasyon Alanı’nda çarşamba günleri kurulan organik ürün pazarı, tüketicilere aracısız şekilde sağlıklı ürünlere ulaşma imkanı sunacak. Bu sayede Karşıyaka’da yerel üreticilerin desteklenmesi ve halkın sağlıklı beslenme alışkanlıklarının teşvik edilmesi hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri hakkında detaylı bilgiler içeren içeriğimizden en güncel haberleri ve önemli detayları öğrenin. Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir